Biostat. More than statistics.

Badania i analizy rynku poprzez aplikacje do ankietyzacji

analiza danych

Aplikacja do ankietyzacji to najprostszy sposób na szybkie pozyskanie danych od konkretnej grupy docelowej -  składa się na to kilka czynników. Przede wszystkim często aplikacje oferują gotowe bazy respondentów, a wypełnienie ankiety w aplikacji jest znacznie mniej czasochłonne w porównaniu do badań przeprowadzanych na grupach fokusowych czy wywiadów indywidualnych.

 

Za oszczędnością czasu idzie również oszczędność środków finansowych, które musimy przeznaczyć na takie badanie. Kolejną przewagą badań on-line poprzez aplikacje do ankietyzacji jest skalowalność grupy docelowej czyli przeprowadzenia badania na znacznie większej grupie osób. Nie można również zapominać o automatyzacji procesów w takiej aplikacji - statystyki z badania zliczają nam się automatycznie i są prezentowane w formie graficznej, a odpowiedzi możemy dowolnie eksportować do najpopularniejszych formatów (doc., xls, pdf). Sama budowa ankiety w takiej aplikacji z reguły jest intuicyjna i nie stanowi problemu. Mamy do wyboru szereg wariantów pytań, które możemy zadać.

 

Dotarcie do grupy docelowej

Po wybraniu aplikacji i stworzeniu ankiety, kluczowym elementem jest wybór oraz dotarcie do grupy docelowej. Można to zrobić na kilka sposobów, ale i to na ogół ułatwia profesjonalna aplikacja do ankietyzacji. Najpopularniejszą formą poinformowania respondentów o badaniu jest realizacja kampanii mailingowej - wysyłamy wiadomości e-mail z informacją, że realizujemy badanie i zapraszamy do udziału. Możemy również stosować inne kanały powiadomień - zwłaszcza takie jak profile w mediach społecznościowych czy wykorzystywanie nowej technologii (powiadomienia push). Poza internetowymi sposobami informowania, możemy bezpośrednio poinformować swoich klientów np. poprzez kolportaż ulotek z QR Codem prowadzącym do ankiety.

 

Forma pozyskiwania danych

Respondenci mogą wypełniać ankietę w różnych formach - aplikacje do ankietyzacji działają na większości urządzeń mobilnych, co tworzy bardzo szerokie pole do różnego rodzaju zastosowań. Oczywiście standardowym przykładem jest wypełnianie ankiety na komputerach czy smartphonach poprzez przeglądarkę internetową, ale istnieje również możliwość użycia dedykowanej aplikacji mobilnej- co z kolei otwiera nam nowy kanał komunikacji powiadomienia PUSH. Aplikacje możemy również zainstalować na różnego rodzaju kioskach czy urządzeniach mobilnych w biurach lub punktach sprzedaży, co pozwala na pozyskanie natychmiastowego feedbacku od grupy docelowej. Należy oczywiście pamiętać, że ważnym elementem jest regularność takich badań. Porównywanie badań i ich analiza dzięki aplikacją online staje się równiez dużo prostsza.

Zobacz także

Tagi

analizy danych analiza danych analiza rynku aplikacje do ankietyzacji aplikacja do ankietyzacji analizy rynku

Najczęściej zadawane pytania

Czym jest SurvGo?

SurvGo to nasz system pozwalający samodzielnie realizować ankiety online. Dzięki SurvGo możesz zrealizować badanie ekspresowo.

Ile kosztuje realizacja badania w SurvGo?

Kosz badania zależy od sposobu przeprowadzania badania. Badania na własnej grupie respondentów są tańsze niż korzystanei z bazy respondentów SurvGo. Wszystkie informacje znajdziesz w cenniku.

Ile trwa realizacja badania w SurvGo?

Czas realizacji badania na naszej grupie respondentów waha się nawet od kilku godzin do kilku dni a nawet tygodnia. Zależy to od liczebności próby i jej charakterystyki.