Tabletka poronna – podstawowa wiedza
Biostat. More than statistics.

Tabletka poronna – podstawowa wiedza

Telemedycyna

Tabletka poronna - wojna informacyjna

Tabletka aborcyjna, która wciąż wywołuje w ludziach wiele sprzecznych emocji nie jest zła, absolutnie. W wielu przypadkach jest kołem ratunkowym przed niechcianą ciążą. W Polsce wciąż jest przesąd, że aborcja farmakologiczna jest dużym ryzykiem zdrowotnym dla kobiety, ale między tymi informacjami przebijają się fakty naukowe, które brzmią wręcz przeciwnie. Jak w każdej dziedzinie są zwolennicy i przeciwnicy, ale fakty są niezaprzeczalne – tabletka poronna jest BEZPIECZNA i SKUTECZNA!
 

Leki stosowane przy aborcji farmakologicznej

Wczesna aborcja farmakologiczna to procedura przerwania ciąży na etapie pierwszych dwunastu tygodni. Podczas tej procedury korzysta się z dwóch leków:

  • Mifepristone – blokuje wytwarzanie progesteronu, powoduje złuszczenie błony z zarodkiem, przyczyni się do poszerzenia szyjki macicy a także uwrażliwi mięśniówkę trzonu macicy na działanie drugiego leku
  • Misoprostol – ma za zadanie wywołać skurcze macicy i wydalić złuszczoną zawartość macicy

Oba leki razem wzięte mają skuteczność na poziomie 98%, więc to bardzo wysoka skuteczność. W krajach cywilizowanych aborcja farmakologiczna powoli wypiera metody chirurgiczne, które dla wielu kobiet są mniej komfortowe. Dodatkowo aborcja farmakologiczna została zatwierdzona przez Światową Organizację Zdrowia (WHO).
 

Czy aborcja farmakologiczna jest legalna w Polsce?

Podobnie jak inne formy przerwania ciąży w Polsce są całkowicie nielegalne, nie można ich kupić w polskich aptekach. Można je dostać dzięki sprzedaży internetowej, a zakup oraz posiadanie nie jest już nielegalne. Tabletka poronna wywołuje takie same objawy jak poronienie naturalne.

Obliczenia do prac naukowych – na czym należy się skupić? Analizy danych na temat konkurencji Badania statystyczne przynoszą szereg korzyści Badania znajomości marki i ich znaczenie w biznesie Badania statystyczne w naszej codzienności Statystyka w służbie medycynie Pomoc statystyczna z zakresu statystyki medycznej Dlaczego warto skorzystać z usług statystycznych i czego mogą one dotyczyć? Jak wygląda prawidłowy przebieg analizy rynku medycznego? W jakim celu warto ją przeprowadzić? Statystyka do habilitacji – czyli zyskaj pomoc w napisaniu doktoratu Statystyka - jedna dziedzina wiedzy, a wiele możliwości Dlaczego warto zlecić agencji analizy statystyczne do publikacji? Badania i analizy rynku poprzez aplikacje do ankietyzacji Analiza danych w świetle procesu badawczego Kilka informacji o statystyce Kilka zasad dobrej analizy danych Analiza danych medycznych - badania satysfakcji pacjentów O zarządzaniu danymi klinicznymi O czym należy pamiętać podczas analizy danych? Statystyka fundamentem każdej dziedziny Narzędzia wykorzystywane w trakcie analizy danych Czego wymaga dobra promocja? Analizy statystyczne - wspólne pole medycyny i statystyki Elektroniczna Dokumentacja Medyczna – potrzeby lekarzy i pacjentów Konsultacje z lekarzem rodzinnym online. Diagnoza przez Internet. Czym jest e-Recepta? Analiza rynku. Działania specjalistów Centrum Badawczo-Rozwojowego BioStat® Na czym polegają badania kliniczne wyrobów medycznych? Ankiety online w działalności małych firm Metody badania rynku medycznego Ankiety – podstawowe informacje 110 uderzeń na minutę, mam tachykardię? Analizy statystyczne rozwiązaniem dla biznesu Badania satysfakcji klienta – 4 istotne aspekty Jak mierzyć satysfakcję i lojalność klientów? Ból serca - jak go zdefiniować? Tabletka poronna – podstawowa wiedza