Ankiety online w działalności małych firm
Biostat. More than statistics.

Ankiety online w działalności małych firm

Jeszcze kilkanaście lat temu przeprowadzanie badań marketingowych było domeną prawie wyłącznie dużych przedsiębiorstw, które mogły przeznaczyć na ich realizację dziesiątki tysięcy złotych. Jednak dziś dzięki ankietom online na ich realizację pozwalają sobie także mniejsze przedsiębiorstwa, które nie mogą wydzielić na ten cel aż tak dużych budżetów.

Bez ukrytych kosztów

Małe przedsiębiorstwa decydujące się na przeprowadzanie ankiet online chcą w zdecydowanej większości przypadków od razu wiedzieć, jaki będzie ich koszt oraz czy ich realizacja będzie opłacalna. Na szczęście w przypadku platformy Badanie-Opinii.pl można bardzo precyzyjnie oszacować koszty takiego badania dobierając liczbę pytań, a także liczebność grupy respondentów. Dzięki temu firma dokładnie wie, jaki budżet powinna zaplanować na ten poczet i jest pewna, że w trakcie nie pojawią się żadne ukryte koszty.

Cele przeprowadzania ankiet online

Wnioski płynące z ankiet online mogą mieć dla małych firm niebagatelne znaczenie. Przede wszystkim pozwolą zdecydowanie lepiej poznać rynek oraz docelowych klientów, do których przedsiębiorstwo chce kierować swoje produkty. Z poznania grupy docelowej poprzez analizę danych zebranych za pomocą ankiet online wynikają korzyści takie jak:

  • tworzenie lepszych, wpisujących się w oczekiwania konsumentów produktów i tym samym ograniczenie potencjalnych strat finansowych,
  • tworzenie efektywniejszych komunikatów reklamowych,
  • zyskiwanie przewagi konkurencyjnej na rynkach z dużą liczbą rywali,
  • opracowanie produktowej strategii cenowej, która przyniesie zyski, a jednocześnie nie odstraszy klientów.

Dodatkowo jeśli firma nieco dłużej istnieje na rynku, wówczas dzięki ankietom online można kontrolować swój wizerunek, zwłaszcza na tle najbliższych konkurentów. Będzie to przydatne szczególnie wtedy, gdy przedsiębiorstwo nie notuje oczekiwanego wolumenu sprzedaży.

Zmniejszyć ryzyko

Co oczywiste małe przedsiębiorstwa dysponują mniejszymi budżetami na swoje działania, muszą więc jeszcze uważniej przekierowywać je na odpowiednie działania rynkowe i zważać na potencjalne źródła ryzyka. Również w tym celu warto przeprowadzać ankiety online, bowiem to dzięki nim uzyskuje się wiarygodne informacje na temat rynku, które można wykorzystywać do budowania strategii i ograniczania ryzyka potencjalnych strat finansowych.

Ryzyko jest mniejsze również dzięki temu, że firma polega na rzeczywistych danych pozyskanych bezpośrednio od grupy docelowej, a nie na domysłach swoich pracowników.

Platforma Badanie-Opinii.pl do ankiet online

Właściciele małych przedsiębiorstw mogą zlecić wykonanie ankiet online poprzez intuicyjnie działającą platformą Badanie-Opinii.pl. Dzięki niej stworzenie kwestionariusza jest naprawdę łatwe, szybko uzyskuje się również wyniki. Te ostatnie napływają w czasie rzeczywistym oraz można na bieżąca sprawdzać udzielane przez panelistów odpowiedzi.

Jak widać przeprowadzanie ankiet online to nie tylko domena dużych firm chcących pozyskać użyteczne dane do budowania strategii, ale również mniejszych podmiotów z ograniczonym budżetem. Jeśli i Państwo chcą je zlecić, zachęcamy do skorzystania ze strony Badanie-Opinii.pl z bazą ponad 150 tys. respondentów.

Obliczenia do prac naukowych – na czym należy się skupić? Analizy danych na temat konkurencji Badania statystyczne przynoszą szereg korzyści Badania znajomości marki i ich znaczenie w biznesie Badania statystyczne w naszej codzienności Statystyka w służbie medycynie Pomoc statystyczna z zakresu statystyki medycznej Dlaczego warto skorzystać z usług statystycznych i czego mogą one dotyczyć? Jak wygląda prawidłowy przebieg analizy rynku medycznego? W jakim celu warto ją przeprowadzić? Statystyka do habilitacji – czyli zyskaj pomoc w napisaniu doktoratu Statystyka - jedna dziedzina wiedzy, a wiele możliwości Dlaczego warto zlecić agencji analizy statystyczne do publikacji? Badania i analizy rynku poprzez aplikacje do ankietyzacji Analiza danych w świetle procesu badawczego Kilka informacji o statystyce Kilka zasad dobrej analizy danych Analiza danych medycznych - badania satysfakcji pacjentów O zarządzaniu danymi klinicznymi O czym należy pamiętać podczas analizy danych? Statystyka fundamentem każdej dziedziny Narzędzia wykorzystywane w trakcie analizy danych Czego wymaga dobra promocja? Analizy statystyczne - wspólne pole medycyny i statystyki Elektroniczna Dokumentacja Medyczna – potrzeby lekarzy i pacjentów Konsultacje z lekarzem rodzinnym online. Diagnoza przez Internet. Czym jest e-Recepta? Analiza rynku. Działania specjalistów Centrum Badawczo-Rozwojowego BioStat® Na czym polegają badania kliniczne wyrobów medycznych? Ankiety online w działalności małych firm Metody badania rynku medycznego Ankiety – podstawowe informacje 110 uderzeń na minutę, mam tachykardię? Analizy statystyczne rozwiązaniem dla biznesu Badania satysfakcji klienta – 4 istotne aspekty Jak mierzyć satysfakcję i lojalność klientów? Ból serca - jak go zdefiniować? Tabletka poronna – podstawowa wiedza