Analizy statystyczne rozwiązaniem dla biznesu
Biostat. More than statistics.

Analizy statystyczne rozwiązaniem dla biznesu

analizy statystyczne

Narzędzie skazane na sukces

Analizy statystyczne są jednym z tych narzędzi, dzięki któremu firma ma zadatek na jeszcze większy sukces. Co się kryje pod tym hasłem? Analizy statystyczne mają pomóc firmie wyciągnąć wnioski z badanych przez nich sektorów. Prowadzenie analizy na wielu płaszczyznach pozwala na zgromadzenie obszernego obrazu sytuacji i możliwość rozpoczęcia działań na sektorze, który tego wymaga.

 

Analizy statystyczne w biznesie

Gromadzenie danych na podstawie analizy daje szerokie pole do działania. Dzięki temu można usprawnić działania danego sektora, który może znacząco podnieść jakość oferowanych usług oraz ich odbiór przez potencjalnych klientów. Analizy statystyczne są prowadzone w zakresach:

  • Sektor finansowy,
  • Marketing oraz sprzedaż,
  • Modelowanie danych i ekonometria.

 

Analizy statystyczne – sprawdzone metody

Aby analizy statystyczne były rzetelne i prawidłowe, to nad takim projektem muszą pracować najlepsi specjaliści, którzy pracują zgodnie ze wszystkimi standardami i wytycznymi. Firmą, która wjedzie prym w tej dziedzinie jest Centrum Badawczo-Rozwojowa Biostat®, która oferuje swoje usługi w najszerszym możliwym zakresie. Metody, na podstawie których powstają analizy statystyczne są różne, m.in. analizy powstają w oparciu o następujące metody:

  • Koszykowa,
  • Jednoczynnikowa / wieloczynnikowa analiza wariacji i korelacji,
  • Przeżycia,
  • Test parametryczny / test nieparametryczny,
  • Regresja typu liniowego i nieliniowego.
     

Możliwości jest wiele. Dodatkowo Centrum Badawczo-Rozwojowe Biostat® ma w swojej ofercie kursy ze statystyki online, które pozwalają na rozszerzenie swojej wiedzy w zakresie statystyki. Szkolenie online jest wzbogacone o materiały szkoleniowe i zakończone oficjalnym certyfikatem firmy Biostat®.

Obliczenia do prac naukowych – na czym należy się skupić? Analizy danych na temat konkurencji Badania statystyczne przynoszą szereg korzyści Badania znajomości marki i ich znaczenie w biznesie Badania statystyczne w naszej codzienności Statystyka w służbie medycynie Pomoc statystyczna z zakresu statystyki medycznej Dlaczego warto skorzystać z usług statystycznych i czego mogą one dotyczyć? Jak wygląda prawidłowy przebieg analizy rynku medycznego? W jakim celu warto ją przeprowadzić? Statystyka do habilitacji – czyli zyskaj pomoc w napisaniu doktoratu Statystyka - jedna dziedzina wiedzy, a wiele możliwości Dlaczego warto zlecić agencji analizy statystyczne do publikacji? Badania i analizy rynku poprzez aplikacje do ankietyzacji Analiza danych w świetle procesu badawczego Kilka informacji o statystyce Kilka zasad dobrej analizy danych Analiza danych medycznych - badania satysfakcji pacjentów O zarządzaniu danymi klinicznymi O czym należy pamiętać podczas analizy danych? Statystyka fundamentem każdej dziedziny Narzędzia wykorzystywane w trakcie analizy danych Czego wymaga dobra promocja? Analizy statystyczne - wspólne pole medycyny i statystyki Elektroniczna Dokumentacja Medyczna – potrzeby lekarzy i pacjentów Konsultacje z lekarzem rodzinnym online. Diagnoza przez Internet. Czym jest e-Recepta? Analiza rynku. Działania specjalistów Centrum Badawczo-Rozwojowego BioStat® Na czym polegają badania kliniczne wyrobów medycznych? Ankiety online w działalności małych firm Metody badania rynku medycznego Ankiety – podstawowe informacje 110 uderzeń na minutę, mam tachykardię? Analizy statystyczne rozwiązaniem dla biznesu Badania satysfakcji klienta – 4 istotne aspekty Jak mierzyć satysfakcję i lojalność klientów? Ból serca - jak go zdefiniować? Tabletka poronna – podstawowa wiedza