Elektroniczna Dokumentacja Medyczna – potrzeby lekarzy i pacjentów
Biostat. More than statistics.

Elektroniczna Dokumentacja Medyczna – potrzeby lekarzy i pacjentów

Z pewnością najlepszy program do gabinetu lekarskiego, uwzględnia zarazem potrzeby poszczególnych grup pacjentów, jak i specyfikę pracy lekarzy. Pozwala im ułatwić oraz usprawnić codzienną pracę, co przekłada się na większe zadowolenie pacjentów.
 

Podstawowa funkcja – kalendarz i grafik wizyt

Program, który trafi w ręce lekarzy powinien przede wszystkim dawać im system rezerwacji wizyt z uwzględnieniem możliwości:

 • wpisywania godzin pracy,
 • dodawanie wizyt pacjentów z uwzględnieniem podziału na gabinety i lekarzy,
 • odnotowywania grafików pracy i urlopów,
 • możliwości zamieszczania powiadomień, jeśli wizyta na dany dzień/godzinę została już zaplanowana,
 • zamieszczania informacji o wizytach cyklicznych.

 

Elektroniczna Dokumentacja Medyczna obsługiwana przez odpowiednio zaawansowany program pozwala również podejmować pewne działania pacjentom: pacjent powinien mieć możliwość otrzymywania powiadomień o zbliżających się wizytach w postaci np. wiadomości tekstowych SMS, rejestracji on-line, czy nawet swobodnej zmianie terminu oraz godzinie wizyty. Pomoże to uniknąć sytuacji, w której umówiona wizyta zostaje niewykorzystana.
 

e-Dokumentacja nie tylko dla lekarzy

W świetle wprowadzanych zmian, dobry program do gabinetu lekarskiego powinien być tak skonstruowany, aby umożliwiał on dalsze wprowadzanie udoskonaleń. Wśród najciekawszych możliwości, jakie daje Elektroniczna Dokumentacja Medyczna obsługiwana przez Medfile® EDM wyróżnia się m.in.:

 • zintegrowaniem z zewnętrznymi systemami,
 • możliwością rezerwacji wizyt zwykłych oraz powtarzalnych,
 • sposobnością korzystania z diagramów,
 • standaryzacją kart pacjenta wraz z możliwością dodawania załączników,
 • gwarancją automatyzacji subskrypcji,
 • aplikacją mobilną (na system iOS oraz Android) ułatwiającej lekarzowi dostęp do danych pacjentów w dowolnym miejscu i czasie,
 • przejrzystym kalendarzem wizyt oraz możliwością filtracji: gabinet / lekarz / pacjent,
 • możliwością wystawiania dokumentów sprzedażowych w krótkim czasie,
 • dostępem do edycji wszelkich danych.

 

Trudno pominąć fakt, że zebrane dane mogą zostać w bezpieczny sposób konsultowane z innymi lekarzami, którzy będą mogli spojrzeć na zaistniałą chorobę z innej perspektywy.

 

System, który dba o wizerunek

Ciekawą możliwością jaką daje Elektroniczna Dokumentacja Medyczna Medfile® EDM jest stworzenie strony WWW gabinetu lekarskiego. Pozwoli to na zachowanie indywidualnego charakteru oraz nadanie bardziej charakterystycznych cech dla danej jednostki medycznej w sieci. Co więcej, rozwiązanie takie pozwala na podtrzymanie dotąd stosowanego wizerunku, a tym samym możliwość lepszego pozycjonowania strony gabinetu w Internecie.

 

Rozwiązanie dla wszystkich

Najlepszy program do gabinetu lekarskiego, powinien odpowiadać na wyodrębnione potrzeby pacjentów oraz lekarzy. Głównym zadaniem Elektronicznej Dokumentacji Medycznej ma być usprawnienie działań w zakresie opieki zdrowotnej, polepszenie jakości świadczonych usług, a także zwiększenie bezpieczeństwa zgromadzonych danych. Ważnym aspektem działań na oprogramowaniu jest także możliwość wystawiania obowiązkowych e-Dokumentów.

 

Medfile® EDM - Program do e-Recept

Warto nadmienić, że od 8 stycznia 2020 roku weszło w życie rozporządzenie dotyczące e-Recept. Podobnie funkcjonują już e-Zwolnienia od 1 grudnia 2018 r. Recepty zwykłe / papierowe są jeszcze aktualne. Jednak warto wypróbować nowe rozwiązania przy pomocy Medfile® EDM. Zmiana jest dużym wyzwaniem dla każdego gabinetu. Funkcjonujące oprogramowania na polskim rynku ułatwiają wdrożenie Elektronicznej Dokumentacji Medycznej do gabinetu lekarskiego.

Tagi

Elektroniczna Dokumentacja Medyczna EDM program do gabinetu Medfile aplikacja do e-recept darmowy program do dokumentacji medycznej darmowy program do e recept e recepta program e-recepta e-recepta program e-Recepty e-Zwolnienia erecepty erecepta ezwolnienia program do dokumentacji medycznej elektroniczna dokumentacja medyczna program